VİNÇ BAKIMI VE ONARIMI İÇİN BEŞ ÖNEMLİ İPUCU

Bakımı uygun şekilde yapılmış bir vinç, bir şantiyede yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir. Bir vincin bakımı yetersizse veya onarılmamış hasarlarla bırakılırsa, sonuç büyük masraflar olabilir ve iş yeri güvenliğinden taviz verilebilir .

Kırşan vinç ekibimiz, 25 yıllık en yüksek puan alan vinç onarım hizmeti ile aşağıda en iyi beş vinç bakım ve onarım ipucunu paylaştı.

Vinç Bakım ve Onarım Servis Danışmanlığı

1. Doğru hizalamayı sağlayın

Uzun süreli kullanımdan sonra, bir vinç yanlış hizalanabilir ve bir tarafa eğilerek makinede aşırı gerilime neden olabilir. Vinç operatörleri her zaman ekipmanlarının durumunun farkında olmalı ve makine yanlış hizalanırsa derhal saygın bir vinç onarım servisi aramalıdır. Firmamız kalifiye yüklenicilerimiz, en iyi vinç kaldırma hizmetlerini sağlamak ve yanlış hizalama gibi tehlikeleri tespit etmek için her yıl yeniden eğitilir.

2. Zincirlerde ve bağlantılarda hasar olup olmadığını kontrol edin

Vinci oluşturan zincirler ve bağlantılar son derece dayanıklı olmalı ve yıllarca aşınmaya dayanabilmelidir. Ancak, zamanla ciddi aşınma, hasar veya pas fark ederseniz, vincinizin durumunu bir profesyonele değerlendirmek isteyebilirsiniz.

3. Kancanın sağlam olduğundan emin olun

İnşaat işçileri, son derece ağır yükleri kaldırmak için vinçlerinin kanca elemanına güvenir, bu nedenle bu bileşenin hasar görmediğinden emin olmak çok önemlidir. İnşaat işçileri, malzemede çatlak veya bükülme olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmelidir. Tamir hizmetleri sırasında kiralık bir vince ihtiyacınız varsa , Kırşan Makina ve Vinç son teknoloji ekipmanları uygun fiyata kiralık olarak sunar.

4. Hava ve hidrolik sistemleri günlük olarak kontrol edin

Vinçler, çalışmak için çeşitli hava ve hidrolik sistemlere ihtiyaç duyar, bu nedenle vinç operatörleri bu sistemleri hasarlara karşı günlük olarak kontrol etmelidir. Vincinizin boruları, hatları ve diğer bileşenleri, ağır metal bileşenlere göre hasara veya sızıntıya karşı çok daha hassastır.

5. Tekerlekleri değiştirin

Bu ağır ekipmanı hareket ettirmek ve bir şantiyede büyük yükler taşımak için vincinizdeki uç kamyon tekerlekleri iyi durumda olmalıdır. Ciddi bir aşınma fark ettiğiniz anda bu tekerlekler değiştirilmelidir.

Kırşan Vinç

İnşaat işçileri, performans göstermeleri ve işlerinde güvende kalmaları için ekipmanlarına güvenebilmelidir. Mükemmel vinç onarım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın !

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir