tavan-vinc.jpg

İşletmenizde Güvenli Vinç Kullanmanın 5 Yolu

İşletmenizde vinç kullanıyorsanız bazı güvenlik tedbirlerini almak zorundasınız. Kırşan olarak tüm vinç tamir ve onarım işlemlerinde birinci önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almaktır.

Vinç operatörleri, kendilerine güvenlik ekipmanı ve uygun eğitim sağlanmadığında ciddi yaralanmalara karşı oldukça savunmasızdır. Kırşan Vinç olarak çalışanlarımızın güvenliği en büyük önceliğimizdir. Güvenli vinç işletimi sağlamanın birkaç yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Vinci Güvenle Çalıştırmak İçin İpuçları

  • Nitelikli vinç operatörleri

Ağır makineleri güvenli bir şekilde çalıştırmanın en önemli yönü, bunu yapmak için uygun eğitime ve niteliklere sahip olmaktır. Firmamızda vinç operatörlerimiz, sertifikalarını almak ve her yıl yeniden eğitim almak için sıkı bir eğitim programı tamamlarlar. Vinç operatörlerimiz, bir vinci hasar açısından incelerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve makinenin çeşitli koşullarda nasıl kullanılacağını bilirler.

  • Kilitleme ve etiketleme protokollerini takip edin

Yüksek eğitimli bir vinç operatörü, elektrik , hava ve hidrolik elemanların diğer operatörleri tehlikeye atmasını ve ekipman parçasına zarar vermesini önlemek için makinenin ne zaman kapatılması gerektiğini bilecektir . Operatörler ayrıca diğer çalışanlara kullanım dışı olduğunu belirtmek için kilitli vinci etiketlemelidir. Bir kilitlenmeden sonra vinç düzgün çalışmıyor gibi görünüyorsa, operatörler güvenilir bir vinç onarım servisiyle iletişime geçmelidir .

  • Kullanmadan önce vinci inceleyin

Vinç operatörleri, ekipmanı çalıştırmadan önce daima düzgün çalıştığından emin olmalıdır. Bu, makinede sızıntı olup olmadığını kontrol ederek, motoru test ederek ve hasarlı veya aşınmış malzemeleri kontrol ederek yapılabilir.

  • Kaldırma kapasitelerini aşmayın

Bu ağır ekipmanı çalıştırmadan önce, operatörler vincin kaldırma kapasitesini test etmeli ve makinenin güvenle taşıyabileceği ağırlık miktarını belirlemelidir. Ağırlık hesabı yapmadan ekipman kullanan vinç operatörleri kendilerini ve başkalarını tehlikeye atabilir. Bir vincin aşırı yüklenmesi de büyük vinç onarımlarına yol açabilir.

  • El işaretleri konusunda kendinizi eğitin

Bir inşaat işi sırasında, genellikle çeşitli gürültülü, ağır makineler kullanan çok sayıda işçi vardır. Bu, bir makineyle ilgili bir sorun olduğunda veya birinin yoldan çekilmesi gerektiğinde diğer çalışanlarla iletişim kurmayı zorlaştırabilir. İşçiler, bir işe başlamadan önce uygun iletişimi sağlamak için el işaretlerinin üzerinden geçmelidir.

Kırşan’ dan Vinç Hizmetleri Alın

Tehlikeli bir iş sahasında çalışanlarınızın güvenliğini sağlamaktan daha önemli bir şey yoktur. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, ekipmanınızın düzgün çalıştığından emin olmak için vinç onarım hizmetlerinin başında kalmaktır. Yüksek puan alan hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın .

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir