İstanbul Tavan Vinçi Bakım Onarım ve Tamir Süreçleri

Tavan vinçi bakım onarım Kırılmış veya arızalı bir tavan vinci, yalnızca sahadaki teknisyenler için tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda karı ve üretimi de sekteye uğratabilir. Amacımız, operasyonlarınızı olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde çalışır duruma getirmektir. Büyük bir yedek parca stoğumuzla, herhangi bir büyük marka veya model tavan vincini tamir edebilir veya bakımını yapabiliriz.

Ekibimiz, yeni kaldıraçlardan ve vinçlerden pistlere ve elektrik sistemlerine kadar işiniz için yeni ekipmanları kurabilir ve çalıştırabilir. Makinenizin uzun ömürlü olmasının yanı sıra, yerdeki herkesin güvenliğini sağlamak istiyoruz. Tavan vinci montajı kurulumu ve Tavan vinçi bakım onarım hizmeti siz değerli müşterilerimizin can güvenliği için elimizden gelenin en iyi sini sunuyoruz.

Tesisinizdeki vinçler uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bu, tavan vinci bakım onarımı gereksiminin olmadığı anlamına gelmez düzenli olarak kontrol edilmeleri ve periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Çeşitli parçalar için denetimler günlük ve aylıktan yıllık olarak değişebilir. Kancalar, kaldırma zincirleri ve tel halatlar günlük olarak kontrol edilmelidir, ancak ağır ve şiddetli yük testleri altı ayda bir veya üç ayda bir kontrol edilmelidir. Ağır hizmet, yüksek veya düşük sıcaklıklar, kötü hava koşulları ve diğer tehlikeli koşullar gibi olağandışı koşullarda ağır hizmetteyken, kapasitenin %80 ila 100’ünde kullanım olarak kabul edilir, tesisinizin ve şantiyenizin yıl boyunca güvenliğini sağlamak istiyor. Ekipmanınızın standartlarına uygun olduğunu doğrulamak için %125 kapasiteye kadar yük testleri yapabiliriz.

Yük testleri, durumlarını değerlendirmek için kasıtlı olarak tavan vinçlerine aşırı yük bindirir. Tesisiniz, nominal yükü düzenli hareketlerle güvenli bir şekilde kaldırabilmeli ve taşıyabilmelidir. Ekipmanınızın görev faktörü dikkate alınmaz ve bu testler düzenleyici yargı yetkisine göre değişir.

Tavan vinçleri yıllarca dayanacak şekilde tasarlanmış olabilir, ancak performansı ve hızı en üst düzeye çıkarmak için yine de modernizasyona ihtiyaçları olabilir. Tavan vinçleriniz ne kadar iyi performans gösterirse, üretim o kadar iyi olacaktır, ancak bunlar, ağır kaldırma işlemlerini yapmaya devam edebilmeleri için tavan vinçi tamir balım onarım gereklidir. Sahip olduğunuz vinç veya pist markası ne olursa olsun, elektrik, mekanik veya yapısal revizyon yapılmalıdır.

Üretimi durdurmaktan kaçının ve  tavan vinçi bakım onarım için bizi arayın. Teknisyenlerimiz bulunduğunuz yerde onarımlar, incelemeler yapmak veya tavan vinçlerini monte etmek için 7/24 hizmetinizdedir.

  1. TAVAN VİNÇLER

Tavan vinçleri, pisti kolonlara ihtiyaç duymadan doğrudan bir binanın tavanına bağlanan bir tür tavan vincidir. Mevcut binanın çatı yapısının yeterince yüksek olduğu veya zemin alanının yetersiz olduğu iş istasyonunda, işleme prosesi ve montajı atölyesinde, depoda ve daha fazlasında yaygın olarak benimsenir.

Tavan vinci, tavan alanından ve köprünün altındaki alandan en iyi şekilde yararlanabilir. Mevcut bina strüktürünü kullanarak, üstten kaldırma ekipmanı ek destek kolonlarına veya yeterli zemin alanına ihtiyaç duymaz, böylece çok fazla inşaat maliyeti tasarrufu sağlar ve ayrıca kolonların veya zemindeki ekipmanların neden olabileceği engelleri ortadan kaldırır.

Tavana monte köprü vinci genellikle hafif yükleri kaldırmak için kullanılan alttan asılı tipte tasarlanmıştır. Ayrıca müşterinin özel gereksinimlerine göre başka tasarımlar da sağlıyoruz. Uygun maliyetli gezer vinç ekipmanıdır ve aynı zamanda birden fazla uygulamaya son derece uyarlanabilir ve esnektir. 

Tavan Vinç Özellikleri ve Faydaları

Tavan vinci, zemin alanını işgal etmeden ve yerdeki çalışma sürecine müdahale etmeden tipik olarak hafif hizmet tipi bir gezer vinç olarak kullanılır. İşletmenizin verimli çalışması için gereklidir ve malzeme taşıma operasyonlarında kritik bir rol oynar. İşte tavana monte köprü vinci hakkında bilmeniz gereken bazı özellikler ve faydalar.

  1. Yüksek verimlilik ve esneklik. Tavan vinçleri, ağır yükleri kaldırmak için insan emeğine iyi bir alternatif oldukları için atölyenizdeki çalışma verimliliğini önemli ölçüde artırabilir. Sonuç olarak, çok fazla zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Ayrıca, pist uzunluğu ve köprü sayısı esnek bir şekilde genişletilebildiğinden, kaldırma kapsamı sabit bir alanla sınırlı değildir. Yani daha geniş bir çalışma alanını kapsayacak şekilde pist uzunluğu artırılabilir ve aynı pist üzerine ilave köprüler monte edilebilir. Böylece tavan vinci, yükleri bir iş istasyonundan diğerine kaldırmanıza ve hatta kapsama alanını tüm binaya genişletmenize olanak tanır. Bu nedenle, vincin esnekliğini büyük ölçüde artırır.
  2. Maliyet tasarrufu ve uzun hizmet ömrü. Tavana monte vinç, vinci desteklemek için yeterli çatı yapısı olduğunda tercih edilir, bu nedenle herhangi bir destek kolonu veya mühendislik kolonu gerektirmez, bu sadece inşaat maliyetinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda engelleri ortadan kaldırmaya da yardımcı olur. Yüksek kaliteli bileşenleri ve hassas işlemeyi benimseyerek, kaliteyi garanti edebilir ve vincin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz.
  3. Yüksek üretkenlik ve kolay bakım. Vinç tepesi, üretkenliği artırmak için herhangi bir müdahale olmaksızın bina alanının maksimum kullanımını sağlar. Kesinti olmadan tüm üretim hattında kolay hareket sağlayabilir ve ayrıca çok az bakım gerektirir.

Çok sayıda malzeme taşıma işlevine sahip yüksek verimli bir üstten kaldırma ekipmanı olan tavana monte köprü vinci, binanın uygun tavan yapısına sahip olduğu uygulamalar için genellikle daha iyi bir seçimdir. Bu tip tavan vinci ile ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Özel tasarım da mevcuttur.

Tavana Monte Köprülü Vinç Fiyatı Alın

Tavan tipi vinç ararken, hedeflenen müşterilerin bir kısmı kalite dışında en çok fiyata önem verebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi tavana monte köprü vinç fiyatı, kaldırma kapasitesi, kaldırma yüksekliği ve açıklığı gibi farklı konfigürasyon ve özelliklere göre değişir. Konfigürasyon için, vincinizle kullanılan tek kiriş veya çift kiriş seçebilirsiniz.

Tavan vinci özelliklerini göz önünde bulundururken, gereksinimlerinizin ötesinde gereksiz kapasiteden kaçınmak için kaldırma kapasitesini önceden göz önünde bulundurmalısınız. Pist uzunluğu, özel çalışma alanınıza göre belirlenir ve vinç kapsamını artırmanız gerektiğinde genişletilebilir. Direnci mümkün olduğunca azaltmak için minimum tavan boşluğunu da dikkate almalısınız. Tüm bu pratik faktörleri göz önünde bulundurarak en uygun çözümü en uygun fiyata alabilirsiniz.

Uygulamanız için uygun bir tavan vinci çözümü seçmenize yardımcı olabilir ve aynı zamanda maliyetinizi azaltabiliriz. Tavan vinci seçmeden önce lütfen binanızın çatı yapısının bu tip vinç için uygun olduğundan emin olun. Tavan vinci fiyat listesi almak için satış ekibimizle iletişime geçin, size uygun bir fiyat sunalım.

Tavan Vinç Sistemi

Tavan vinci sistemi, esas olarak köprü, uç kamyon, kaldırma arabası ve elektrik kontrol sistemini içeren basit bir yapıya sahiptir. Tavan vinç sisteminiz için birçok seçenek vardır. Vinç pist kirişi üzerinde birden fazla köprü çalışabileceğinden, pist aynı yükleri taşımak için onları destekleyebildiği sürece, büyük kapasiteli bir vinç köprüsü veya daha küçük kapasiteli birkaç vinç köprüsü seçebilirsiniz .

Ek olarak, daha geniş bir çalışma alanını kapsamak veya kapsama alanını kolayca genişletmek için köprü yapısı çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Spesifik köprü tasarımı, pratik uygulamanıza büyük ölçüde bağlıdır. Araba ve arma donanımı gibi diğer bileşenler, özel ihtiyaçlarınıza göre tasarlanır. Tavan vinç sisteminin konfigürasyonları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için mühendislerimize danışabilirsiniz.

Profesyonel Bir Tavan Vinç Üreticisi Seçin

Nitelikli bir tavana monte vinç üreticisi seçmek, işletmenizin verimli çalışması için çok önemlidir. Çin tavana monte köprü vinç üreticileri arasında, ekipman tasarımı, araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere teknik destek sunmak için kendi fabrikamız ve profesyonel teknik ekibimizle deneyimli bir tedarikçiyiz.

Vinç tasarımı, imalatı, paketleme ve nakliyesi, kurulumu, bakımı ve diğer takip işleri dahil olmak üzere bir dizi destek ve hizmet sağlayabiliriz. Ayrıca, farklı kapasite ve uygulamalar için üstten hareketli vinç, alttan asılı vinç ve elektrikli gezer gezer vinç gibi başka tip gezer gezer vinçler de tedarik ediyoruz .

Tavana monte vinç veya diğer kaldırma çözümleri arıyorsanız, Aicrane ilk tercihiniz olabilir. Doğrudan çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçebilir ve fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz. Sizinle güçlü bir iş ilişkisi kurmayı umuyoruz!

  • MONORAY VİNÇLER

Monoray vinçler, malzemelerin tekrar tekrar bir noktadan diğerine taşındığı üretim uygulamalarında etkilidir. Tek raylı vinç ve araba, tek bir sabit kiriş üzerinde çalışır; bu, sınırlı kaldırma kapasitesi gerektiren uygulamalar için köprü veya portal vinçlere uygun maliyetli bir alternatiftir. 

Örnekler arasında montaj işlemleri, malzemelerin iş istasyonlarına taşınması ve parçaların patlatıldığı, boyandığı veya kaplandığı hatlar yer alır. Monoraylar ayrıca köprü vincinin yerleştirilemeyeceği yerlerde malzeme taşıma alternatifi olarak hizmet vermektedir.  

Göz önünde bulundurulması gereken hususlar: Monoray vinçler yalnızca iki eksende kanca hareketi sağlar: vinç aracılığıyla yukarı/aşağı ve monoray kirişi aracılığıyla ileri/geri. Uygulamanız yanal hareket gerektiriyorsa, köprü veya gezer vinç gibi diğer alternatifleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Monoray vinçler, I kiriş veya tek kiriş köprülü vinçlerde dikey ve yatay eksende çalışabilen askılı tip olarak bilinmektedir. 4 veya 6 eksende çalışabilirler.

Maks. 20 tona kadar kapasiteye sahip monoray vinçler, planet serisinin monoray modelidir. FEM 2m sınıfına kadar standart olarak üretilmektedir.

1/1, ½, ¼ veya 1/6 ip ile donatılabilir. Serileri ile küçük tonajlı sistemlerde tercih edilirler.

Standart monoray vinçler

Hemen hemen her fabrikada basit I profilleri altında veya tek kiriş gezer vinçlerde makine grubu olarak çalıştırılabilirler. Genelde seri hareket eden bu modeller gezer vinç montajına ve çalıştırılmasına uygun olmayan dar alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Planet model redüktörler sistemin kaldırma grubudur. Kullanılacak mekânın özellik ve şartlarına ve yapılacak işlere göre dizayn edilebilir.

Vinçler monoray

Vincin kurulacağı alan yatay konumda eksen değiştirecek ise ve mobil vinçlerin montajına ve kullanımına uygun değilse bu yerlerde kavisli I profiller üzerinde çalışan kavisli arabalı monoray vinçler kullanılabilir. Taşıyıcı I tozunun dönme dairesinin yarıçapı en az 1500 mm olmalıdır. Bu sistemde iki taşıma grubu vardır. Kaldırma yüksekliğine bağlı olarak tambur yüksekliğine bağlı olarak, her iki şaryo grubu da redüktörlerle donatılabilir. Araba gruplarından biri sabit mafsallı diğeri ise eksenel yataklı döner mafsallı arabadır. Burada döner mafsal taşıyıcı, vincin köşelerde kolayca dönmesini sağlar.

Alçak tavan monoray vinçler

Kaldırma yüksekliğinin önemli olduğu monoray sistemlerde kullanılır. Tambur, taşıma düzeneğinin yan tarafına monte edilir, böylece karşı ağırlık diğer tarafta tartılabilir. Bu sistemler ile standart monoray vinçlere göre 500 mm’ye kadar kaldırma yüksekliği elde edilebilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir