vinc-bakim-onarim-tamir.jpeg

Vinç BAKIM ve Onarım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırşan, ekipman filonuzun bir parçası olarak bir veya daha fazla vinciniz varsa, yasal olarak bu vinçleri yılda en az bir kez veya muhtemelen daha fazla kez denetlemeniz ve sertifikalandırmanız gerekir. Bir vincin kullanım sırasında arızalanması ne kadar tehlikeli olabileceğinden, düzenli servis ve bakım gerçekten haklıdır. Bu incelemeleri yapmak ve vinçlerinizin hala kullanıma uygun olduğunu onaylamak için Houston’daki bir vinç onarım servisiyle ilişki kurmak isteyeceksiniz .

İşte bilmeniz gerekenler.

Vinçlerinizi Kimler Denetleyebilir ve Onaylayabilir?

Kimin vinçleri denetlemesine izin verildiğine dair katı yasal tanımlar yoktur. Bu durumda bu, Türkiye Vinç İmalatçıları Birliği’dir . Politikaları, vinç denetçilerinin aşağıdakilere sahip olması gerektiğidir:

  • Vinç bakımı, kullanımı ve yönetiminde 2.000 saatten fazla ilgili saha deneyimi
  • Belediye ve yerel güvenlik kodları
  • Ortak güvenlik standartları
  • Güvenli vinç işletim standartları
  • Güçlü bir vinç bakım terminolojisi kavrayışının yanı sıra raporlama ve dokümantasyon standartları

Kısacası, uzun bir geçmişe sahip ve iş gücünde güvenliğe güçlü bir vurgu yapan bir Kırşan vinç onarım servisine ihtiyacınız var.

Vinçlerin Ne Sıklıkla Muayene Edilmesi Gerekir?

Farklı derecelerde kapsamlı teftişlerin gerekli olduğu dört durum vardır.

  1. İlk satın alma denetimi.  Genel standartlara göre, yeni satın alınan tüm vinçler, düzgün çalıştığından emin olmak için bir yük testinin yanı sıra kapsamlı bir yukarıdan aşağıya incelemeye sahip olmalıdır. Bu, vinç canlı kullanıma alınmadan önce yapılmalıdır.
  2. İşlevsel test denetimleri.  Herhangi bir bariz sorun olup olmadığını kontrol etmek için vinçler her günün vardiyasından önce  görsel olarak incelenmelidir  . Buna hortumlar, kablolar, kaldırma zincirleri, kancalar ve diğer ataşmanlar ve operatör kontrolleri dahildir.
  3. Sık denetimler.  Vinciniz ne kadar çok kullanılırsa, o kadar sık ​​kapsamlı bir inceleme yapmanız beklenir. Normal hizmette olan vinçler aylık olarak denetlenmeli, sürekli kullanımda olanlarda ise bozulma olup olmadığını kontrol etmek için haftalık denetimler yapılmalıdır.
  4. Periyodik muayeneler.  Bunlar, tek tek cıvataların durumunun kontrol edilmesine kadar, vincin olası her elemanının “yılda bir kez” kapsamlı denetimleridir. Özellikle yoğun kullanımdaki vinçlerin yılda iki kez, hatta üç ayda bir periyodik muayeneden geçmesi gerekebilir.

Türkiye’ de vinçlerle çalışıyorsanız, Kırşan Vinç ve Makina vinçlerinizin en iyi durumda çalışmasını sağlayabilir. Uzun bir geçmişe ve kusursuz güvenlik siciline sahip bir Kırşan vinç onarım servisi olarak size de yardımcı olmak isteriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir