Beş Kolay Adımda Uygun Bir Portal Vinç Nasıl Seçilir?


Beş kolay adımda uygun bir portal vinci nasıl seçeceğinizi keşfetmek ister misiniz? O halde bu kılavuz, bu makine hakkında eksiksiz fikirler toplamanıza yardımcı olabilir.
Genel olarak köprülü vincin deformasyon işlemidir. Ayrıca bu portal kapı çerçevesine benzer metal bir yapıya sahiptir. Geniş bir operasyon kapsamı, sitenin yüksek kullanım oranı, güçlü çok yönlülük, geniş uyarlanabilirdik vb. avantajlara sahiptir.
Portal vincin kullanım alanları
Aşağıdakiler gibi çeşitli yerlerde etkili bir şekilde kullanılabilir:

  • Prekast Üniteleri
  • Açık ve kapalı maden ve sanayi işletmeleri
  • Demiryolu taşımacılığı
  • Demir çelik endüstrisi
  • Lojistik
  • Liman ve terminal
  • İnşaat siteleri
  • Diğer bazı yerler ve bölümler

Uygun bir portal vinç seçme adımları


Adım 1: İlk olarak, tüm alternatif portal vinçler endüstri standartlarını karşılamalıdır.
Burada ister tek kirişli ister çift kirişli portal vinç seçerken çok dikkatli olmalısınız. Taşıyacağınız ağırlığa göre vinç seçimi yapmalısınız.
Adım 2: Tekerlek mesafesi ilkesini etkili bir şekilde keşfetmelisiniz.
Ray yönü boyunca portal vinç stabilitesi ihtiyacını karşılamalıdır.
B izi ve S açıklığı arasında daha iyi bir ilişki olduğuna tam dikkat edin.
Kargo ölçüleri yassı çelik ayaklardan düzgün bir şekilde geçmelidir.
Bununla, portatif portal vinçler hakkında daha iyi netlik elde edebilirsiniz.
Adım 3: Portal vincin mesafesini belirleyin.
İşletmeye alma anında yük ve nakliye araçlarının çevresinde ve makinenin dış ölçüsünde belirli boşluk ölçüleri bırakılmalıdır. Bununla boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz.
Ancak nakliye kamyonu yükleme ve boşaltma sırasında portal ayağı ile kamyon arasındaki 0,7m mesafeyi korumalıdır. Yük yükleme ve boşaltma sırasında gantry ayağı ile yük arasındaki 0,5m mesafeyi korumalıdır.
Adım 4: Burada açıklık ve konsol uzunluğu mükemmel olmalıdır.

Portal açıklığı, kalitede önemli bir rol oynayan temel bir gerçektir. Açıklık seçimi yapılırken açıklık serisi standardının karşılanması ve kullanılan ekipmanın karşılanması sırasında açıklık azaltılmalıdır.
Adım 5: Elektrikli ekipmanı seçmeyi bilmelisiniz. Ayrıca, genel kullanım portal vincin mükemmel standardı için geleneksel olacaktır.


Nihai karar


Yukarıda belirtilen senaryodan, şimdi beş kolay adımda uygun bir portal vinci nasıl seçeceğinizi keşfettiniz. Siz de kaliteli bir portal vinç istiyorsanız hemen portal vinç üreticileri ile iletişime geçebilirsiniz.
En temel düzeyde portal vinç, ağır nesneleri hareket ettirebilen bir makinedir. Bu nesneleri bir üst raya bağlanan kablolara ve makaralara asarak hareket ettirir. Pek çok farklı vinç türü vardır, ancak asıl amaç her zaman aynıdır: inşaat ve imalat amaçlı ağır yükleri kaldırmak. Bu makale, bu önemli makine parçası hakkında bilmeniz gerekenleri keşfedecektir.


GEZER KÖPRÜLÜ VİNÇ NEDİR?


“Portal vinç” terimi, birkaç farklı kaldırma sistemini tanımlar. Bu nedenle, portal vincin tam olarak ne olduğunu ve bu kategoriye giren sistemleri anlamak önemlidir.
Her şeyden önce, bir portal vinci, bir nesnenin veya çalışma alanının üzerine binmek için kullanılan bir yapı olan bir portalın üzerine inşa edilir. Portal vinçlerin boyutları, dünyadaki en ağır yüklerden bazılarını kaldıran tam portal vinçlerden, araba motorları gibi nesneleri kaldırmak için kullanılan yarı portal vinçlere kadar değişebilir.
Portal vinçler, nesneleri veya ekipmanı, konumlar arasında düzenli olarak kaldırır ve taşır. Atölyeler ve depolardan devasa demiryolu ve nakliye tersanelerine kadar portal vinçlerin kullanım alanları sonsuzdur.
Her şeyden önce portal vinçlerin hem içeride hem de dışarıda çalışabilmesi en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Daha küçük portal vinçler, genellikle daha büyük makinelerin sığamadığı depolarda kullanılır. Daha büyük portal vinçler genellikle demiryollarında, nakliye şirketlerinde ve günlük olarak büyük miktarlarda mal taşıyan diğer endüstriyel alanlarda görülür.


PORTAL VİNÇ NASIL ÇALIŞIR?


Portal vinçler genellikle bir veya iki ters V şeklinde ayağa ve bunları birbirine bağlayan bir kirişe sahiptir. Vincin üst kirişi birkaç kaldırma mekanizmasıyla donatılabilir. Kaldırma mekanizmasını üst çapraz kiriş üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirmek için, portal vincin birçok çeşidinde tekerlekler veya bir palet/ray sistemi bulunur.


PORTAL VİNÇLER NEDEN ÖNEMLİDİR?


Portal vinçler bugün dünyada çeşitli işlevlere hizmet ediyor. Bunun bir nedeni, iç veya dış mekanlarda çalışmak üzere inşa edilebilmeleri, binanın bir ucundaki yükleme alanları ve ambarlar arasında malları taşımalarına izin verirken, diğer uçta daha fazla teslimat için demiryolları veya rıhtımlardan malları kolayca taşımalarına izin vermesidir.
Bu kadar popüler olmalarının bir başka nedeni de çoğu portal vincinin 360 derecelik tam harekete izin vererek hem içeride hem de dışarıda sorunsuz kullanılmalarına izin vermesidir.

Portal vinçler, verimlilikleri, maliyet etkinlikleri ve kullanım kolaylıkları nedeniyle birçok inşaat projesinde vazgeçilmez hale geldi. Ağır kaldırma kapasitesinin, vinç operatörünün minimum çabayla hızlı bir şekilde tamamlanmasına olanak tanırlar. Genel olarak, bu, diğer kaldırma yöntemleriyle karşılaştırıldığında hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayabilir.


PORTAL VİNÇ ÇEŞİTLERİ


Portal vinçler çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Her biri kendi amacına uygun birçok farklı tür vardır:
Tam Portal Vinç: En yaygın portal vinçlerden biri, sabit raylar üzerinde hareket eden iki destek ayağına sahiptir. Bu vinç tipik olarak belirlenmiş bir alanda çalışır ve araçların altından kolayca geçmesine izin verir. Araba, ana açıklık içinde hareket eder ve uzun kirişin çıkıntısı yoktur.
Yarı Portal Vinç: Çoğu yarı portal vincin, yüzey boyunca uzanan tek bir ayağı ve bir duvara veya başka bir dikey yapıya sabitlenmiş bir pist sistemi boyunca uzanan bir ayağı vardır. Ancak iki ayak arasındaki yükseklik farkı siteniz veya ihtiyaçlarınız ile alakalıdır.
Portatif Portal Vinç: Bu portal vincin şantiyelerde montajı ve demontajı kolaydır; çoğundan daha fazla esneklik sağlar. Ancak, küçüktür ve yalnızca küçük yükleri kaldırabilir.
Yüksekliği Ayarlanabilir Portal Vinçler: Ayarlanabilir bir portal vinç, taşınabilir veya hareketsiz olabilir. Ancak, değişen yükseklik ve açıklık olanakları ile özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir. İsteğinize göre baza genişliğini, yüksekliğini ve yatay kiriş boyunu değiştirebilirsiniz.
Tek Kiriş Portal Vinç: Bu tip vinç için tek kiriş ve ray gereklidir. Araba ve vinç genellikle alttan asılıdır. Köprü yüzeyinin altında çalışırlar. Ayrıca, tavan boşluğunun az olduğu çalışma ortamlarına uyan hafif-orta hizmet tipi bir vinçtir. Ayrıca uygun maliyetli kaldırma seçenekleri sunar.
Çift Kirişli Portal Vinç: Bu tip vinç, köprüyü oluşturan iki kiriş kirişinden oluşur. Ayrıca genellikle üstte çalışan bir araba ve vinçten oluşur. Ağır hizmet amaçları için en iyisidir.


PORTAL VİNÇ UYGULAMALARI


Portal vinçler için birçok farklı uygulama vardır. En yaygın olanlardan bazıları şunlardır:
Depo/depolama tesisleri: Portal vinçler, yükün boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Küçük tek kirişli modellerden dev çift kirişli versiyonlara kadar çok çeşitli portal vinçler kullanabilirsiniz. Lastik tekerlekli küçük portal vinçler, herhangi bir palete güvenmek zorunda kalmadan hareket etmenizi sağlar.
Üretim tesisleri (özellikle büyük makineli olanlar): Portal vinçler, otomobil, çelik üretimi ve uçak üretimi dahil olmak üzere küçükten büyüğe çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Otomotiv, çelik üretimi ve uçak imalatı, portal vinç kullanan en yaygın endüstrilerden bazılarıdır. İhtiyaçlarınıza göre tek kirişli veya çift kirişli, portatif ve ayarlanabilir tipte portal vinçler kullanabilirsiniz.
Demiryolları ve limanlar: Portatif olmaları ve kurulum kolaylıkları nedeniyle portal vinçler limanlarda kullanım için idealdir. Demiryolu veya kamyonla gemilere yük yüklerler. Daha da önemlisi, bu tür kızakların çoğu gerektiğinde çok fazla güçlük çekmeden hareket eder.
Sevkiyat sahaları ve rıhtımlar: Bir limanı veya nakliye sahasını yönetiyorsanız, portal vinçler, kamyonlardan ve gemilerden kargo yüklemeyi ve boşaltmayı kolaylaştırır. Ek olarak, eşyaların bahçe içinde kolayca hareket etmesine izin verirler.
Havaalanları: Portal vinçler, havaalanlarında uçaklardan kargo yüklemek ve boşaltmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, içerdiği boyut ve ağırlık nedeniyle, bu amaç için çift kirişli ağır hizmet tipi bir portala ihtiyacınız olacaktır.


İŞLETMENİZ İÇİN PORTAL VİNÇLER


Verimli, güvenilir kullanım için portal vinçler sunuyoruz. Küçük tek kirişli modellerden büyük çift kirişli sistemlere kadar, işletmenizin ihtiyaçlarına göre çeşitli ekipman seçenekleri sağlayabiliriz.
Portal vinç tasarımımız, şirketiniz için uzun vadede uygun maliyetli, dayanıklı ve verimlidir. Genel olarak, endüstri standartlarını karşılayan veya aşan, aynı zamanda kullanımı ve bakımı kolay olan kaliteli sistemler sağlıyoruz. Piyasadaki diğer karşılaştırılabilir sistemlerden daha fazla üretkenlik elde etmek istiyorsanız bugün bizimle iletişime geçin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir