vinc-bakim-onarim-tamir.jpeg

Vinç Tamir Hizmetlerine İhtiyaç Duyduğunuzun En Önemli 4 İşareti

Yaklaşık 10 yıldır inşaat sektöründe ölümcül olmayan yaralanmalarda %50’nin üzerinde bir azalma oldu . Bunun çoğu, gelişmiş teknoloji ve güvenlik düzenlemelerine borçlu olabilir. Üretimde en yaygın kullanılan makinelerden biri vinçtir. 

Büyük ve ağır yüklerin taşınmasına yardımcı olurken yaralanmalar için de önemli bir risk oluşturmaktadır. Basit bir vinç onarımı, yaralanma, ölüm ve maliyetli hatalar arasında dünyalar kadar fark yaratabilir. 

Ancak, yalnızca belirli şirketler onarım ve denetim yapma konusunda sertifikalı ve kalifiyedir. Vincinizin onarılması gerektiğine dair beş yaygın işareti ve iş yerindeki vinçlerle güvenliği artırmaya yönelik bazı yararlı ipuçlarını bir araya getirdik. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin!

1. Çatlaklar veya Hasar

Açık görünebilir, ancak bir vinç onarım servisine ihtiyacınız varsa yapmanız gereken ilk şeylerden biri, vincinizin nasıl göründüğünü kontrol etmektir. Çatlaklar, gevşek parçalar veya başka hasar belirtileri fark edebilirsiniz. 

İlk olarak, ana parçalara bakın ve kırık parçalar olup olmadığını kontrol edin. Ancak bazen daha küçük bileşenler en önemli sorunlara neden olur. Vinciniz aşağıdakileri içeren düzenli kontrollere sahip olmalıdır:

  • Cıvatalar
  • perçinler
  • Pimler
  • Kamalı anahtarlar

Bu parçalardan herhangi biri arızalanırsa, bu maliyetli olabilir ve sağlık veya güvenlik riski oluşturabilir. Bir cıvatayı sıkmak kadar basitse, bu kendi başınıza yapabileceğiniz bir şeydir. Bununla birlikte, daha kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için bir onarım hizmeti şirketi aracılığıyla düzenli kontroller planlamak da yararlıdır. 

2. Frenleri Kontrol Edin

Tıpkı bir araç gibi, vinçteki fren balataları da aşınabilir. Frene ek olarak, debriyaj ile muayeneleri dahil etmelisiniz. 

Vinç onarımları, yeni fren balataları gibi basit ayarlamaları içerebilir. Sorunların devam etmesine izin verirseniz, elinizde daha maliyetli bir sorun olabilir. Hasar daha önemliyse, diskler ve ankraj plakaları için para ayırmanız gerekebilir. 

Frenler ve kavramalar, vincin hızını kontrol etmek ve çalışanlarınızı güvende tutmak için gereklidir. Uygun olmayan veya hasarlı parçalar yüksek güvenlik endişelerine yol açabilir. Frenlerinizin standart bir seviyede çalışıp çalışmadığından emin değilseniz, uzman onarım servislerini arayın. 

3. Yıpranmış Halatlar

Vinç gövdesinin dışında, halatı düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Yıpranmış veya kıvrılmış halatlar, en uç nokta olan kopmadan başlayarak birçok soruna neden olabilir. 

Bir yükü kaldırırken bir halat koparsa, vincinize daha fazla zarar verme veya çalışanlara fiziksel zarar verme riskini alırsınız. Vinç halatları tipik olarak eskidikçe ve tekrar tekrar kullanıldıkça yıpranır ve düzenli bakım planlamanızı daha da kritik hale getirir. 

Ek olarak, sıcak havalarda halatlar kurumaya başlayabilir. Vinç onarım hizmetleri, halatlarınızı yağlamanıza ve bütünlüklerinin bozulmadan kalmasını sağlamanıza yardımcı olabilir. 

Yıpranmış veya kurumuş halatlarla birlikte, kopan zincir halkaları, sorunların domino etkisi yaratabilir. Halatlar gibi zincir baklalar, tekrarlanan kullanım ve zamanla aşınır. Şans eseri, bunları önceden inceleyebilir ve kırık veya ezik olduğunu fark ederseniz bir vinç tamir servisine başvurabilirsiniz. 

Vinç Tamir ve Bakımı

Vincinizin uzun ömürlü olması söz konusu olduğunda önleme çok önemlidir. Vincinizi kullanımına bağlı olarak düzenli olarak kontrol ettirmelisiniz . Vinciniz yoğun bir şekilde kullanılıyorsa, haftalık denetimlere sahip olmalıdır. 

Minimum kullanım, aylık veya daha uzun kontroller gerektirebilir. Unutmayın – vincinizi uzun süre kullanmadan giderseniz, tekrar kullanmaya başlamadan önce başka bir ilk incelemeye ihtiyacı olacaktır. 

Muayene yönergeleri Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi’nde (OSHA) bulunur. İlk ve aralıklı kontroller için gerekli politikaları içerir. Ayrıca, yalnızca belirli şirketler ve kuruluşlar Amerika Vinç Üreticileri Birliği tarafından belirtilen standartları karşılamıştır. 

Bu şirketler, güvenlik için birden fazla vinç bileşenini kontrol etme konusunda yetkinlik göstermişlerdir. En iyi ilaç her zaman önleyicidir – vincinizin bozulduğuna dair işaretler fark ederseniz, uzman şirketi arayın ve düzenli bakım planlayın.

Yerel Vinç Tamir Hizmetleri

Vinç tamirine mi ihtiyacınız var? İnşaat sektöründe oldukça fazla kullanılan vinçler, bakımları ve onarımları yapılmadığı takdirde çalışanlara veya şantiye alanlarına da zarar verebilmektedir. Yukarıda listelenen beş yaygın işaretten herhangi birini fark ettiyseniz, telefonu elinize almanın zamanı gelmiş olabilir. 

Basit ve karmaşık onarımlar kalifiye bir servis ekibi gerektirir. Web sitemize göz atın ve bir ekibin gelip vincinizi incelemesi için bizi arayın veya bize bir mesaj gönderin. Güvenilir ve profesyonel bir şirkete güvenerek uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.  

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir